XIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i
 Oceń wpis
   

 XIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2016 Bydgoszcz - 10-12.05.2016 rokOrganizator - Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie - zaprasza Państwa do udziału w  najważniejszej w Polsce Wystawie produktów i technologii branży wodociągowo kanalizacyjnej.

Bydgoskie Targi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarówno liczba producentów prezentujących swoje produkty, jak i powierzchnia wystawowa nie mają sobie równych wśród imprez branżowych w całej Europie środkowo-wschodniej. Co roku w Ekspozycji udział bierze niemal 400 wystawców i 10 000 zwiedzających  - specjalistów z branży: dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, przedstawicieli samorządów. To właśnie tutaj podpisywane są nowe kontrakty, wymieniane opinie i poglądy.

Branża wod-kan poszukuje ciągle nowych i doskonalszych produktów - przewiduje się, że w najbliższych latach inwestycje w sektorze wod-kan wyniosą ponad 10 mld złotych. Na to zapotrzebowanie odpowiadają producenci przedstawiający swoje technologie i urządzenia podczas Wystawy.

Targom towarzyszą dwa konkursy - za najciekawszą ekspozycję, oraz za najciekawsze rozwiązanie techniczne. Nagrodą jest Statuetka Grand Prix Targów WOD-KAN, która stanowi cenne trofeum, wyróżniające spośród innych, nagrodzony produkt. Co najważniejsze, laureaci zyskują prestiż i są bardziej rozpoznawalni w branży.

Dzięki wieloletniej tradycji Targi, stały się profesjonalną platformą dla specjalistów,  pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wodociągowo kanalizacyjnej i ochrony środowiska.

Tegoroczna Wystawa mieścić  się będzie w długo oczekiwanym, obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego w  Myślęcinku. To nowoczesna hala z częścią biurowo konferencyjną o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 16 tys. m2. Wystawcy otrzymali do dyspozycji w obiekcie prawie 11 tys. m2. W obiekcie znajdują się 4 sale konferencyjne, a największa z nich może pomieścić nawet 520 osób. Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się 650 miejsc parkingowych, a także parkingi dla autobusów i samochodów ciężarowych.
Komentarze (0)
Zapraszamy na Targi WODKAN 2016 - nasze stoisko
 Oceń wpis
   

 Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska na Targach w Bydgoszczy.

 

Firma Pomiar Serwis będzie miała swoją ekspozycję na zewnątrz. Zapraszamy do naszego Pawilonu na poczęstunek  i spotkanie. Poniżej znajdziesz mapkę umiejscowienia naszego stoiska.

 

Pomiar Serwis jest autorem poradnika Informatora Gospodarki Wodomierzowej i wydawcą czasopisma POMIAR SERWIS, prowadzi Szkolenia i Konferencje w różnych częściach Polski oraz członkiem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie i dystrybutorem Wodomierzy, Ciepłomierzy, urządzeń do pomiaru Zdalnego Odczytu.

 

Tak było w zeszłym roku w Bydgoszczy.

 

 

 

Organizator - Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie oraz Wystawca Pomiar Serwis zaprasza Państwa w dniach 10-12.05.2016 roku  do Bydgoszczy. Tegoroczna impreza targowa odbędzie się w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego co znacznie poprawi komfort zarówno wystawców jak i zwiedzających. 

 

Wstęp dla zwiedzających na Targi WOD-KAN jest BEZPŁATNY!

 

 

 


 

 

Targi WOD-KAN są wystawą organizowaną z myślą o potrzebach gmin i ciągle rozwijającej się branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Tu ścierają się idee i praktyczne rozwiązania. Konferencjom towarzyszą dyskusje, spotkania biznesowe i towarzyskie. To ważne wydarzenie w życiu branży i przedsiębiorstw, których działalność odpowiada na zapotrzebowania sektora wodociągowo-kanalizacyjnego.

 

 

 1. Systemy i urządzenia służące uzdatnianiu wody.
 2. Systemy i urządzenia służące do oczyszczania ścieków.
 3. Urządzenia pomiarowe stacji, technika pomiarów, regulacji i analiz.
 4. Maszyny i urządzenia służące do budowy, naprawy i utrzymania sieci wod-kan.
 5. Pompy, mieszadła, armatura.
 6. Regeneracja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz studni głębinowych.  
 7. Rury, studnie i kształtki do budowy sieci wod-kan.
 8. Pojazdy specjalistyczne.
 9. Sprzęt zabezpieczający oraz ratowniczy.
 10. Programy komputerowe dla firm wod-kan w zakresie zarządzania ekonomicznego i infrastrukturą techniczną.
 11. Działalność wydawnicza, szkoleniowa i consultingowa.
 12. Działalność pozostała, gdzie indziej niesklasyfikowana.
Komentarze (0)
Zaproszenie na Targi WODKAN w Bydgoszczy
 Oceń wpis
   

 26 maja 2015 roku rozpoczynają się w Bydgoszczy XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015, które jak co roku będą gościły firmy z branży wodociągowo-kanalizacyjnej zarówno z Polski jak i zagranicy. Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją Targów objęła Minister Infrastruktury i Rozwoju Pani Maria Wasiak oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Stanisław Gawłowski.

 

 

 

 


 

 

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, uruchomiło strumień funduszy zagranicznych, który wyzwolił energię i wolę zmian w całej branży wod-kan. Od 2003 roku na gospodarkę wodną i ochronę wód wydano łącznie (wkład własny gmin oraz przedsiębiorstw + dotacje unijne) ponad 60 mld zł. Budowa ujęć i systemów doprowadzania wody oraz budowa i modernizacja stacji uzdatniania wody kosztowały ponad 16 mld zł.

 

Od 1990 roku do 2013, według danych opracowanych przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie, na terenie Polski wybudowano 194,1 tys. km sieci wodociągowej i 106,2 tys. km sieci kanalizacyjnej. Od 1995 roku zauważalny jest stały wzrost ilości oczyszczalni biologicznych oraz oczyszczalni z podwyższonym usuwaniem biogenów. W efekcie mamy doskonałą wodę w kranach, coraz lepszą w rzekach i jeziorach. Poprawia się stan naszego środowiska naturalnego.

 

Targi, odbywające się od 1993 roku, prezentując najnowszą technikę i urządzenia o światowym standardzie stały się motorem rozwoju branży wodociągowo-kanalizacyjnej, która wraz z samorządami jest ich adresatem. Wystawcami na bydgoskich Targach są zarówno producenci krajowi, jak i zagraniczni.

 

Bydgoskiej Imprezie towarzyszą również, organizowane przez Wystawców, a także Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie, konferencje poruszające najistotniejsze problemy branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Wystawcy spotykają się również na Targowej Biesiadzie.

 

Jak każdego roku Targom towarzyszą konkursy połączone z nagrodami za najciekawszą ekspozycję, i ten najważniejszy o Statuetkę Grand Prix Targów WOD-KAN, przyznawaną za najciekawsze rozwiązanie techniczne. Laureaci wiedzą, że dzięki tym nagrodom są rozpoznawalni w branży.

 

Na pozytywny odbiór Targów Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie pracowała przez ponad dwadzieścia lat. Dziś Targi bydgoskie mają tę niezwykłą atmosferę święta, radości ze spotkania i jednocześnie poczucia, że wszyscy bierzemy udział w ważnym wydarzeniu, które wpływa na postęp i rozwój cywilizacyjny całego kraju.

 

Jak co roku w Bydgoszczy gościć będziemy przedstawicieli Sejmu i Senatu, ministerstw sektora wod-kan oraz związanych z branżą instytucji państwowych, m.in. KZGW, UOKIK, NFOŚiGW. Nie zabraknie reprezentantów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych oraz przedstawicieli władz miasta i regionu. Swoje przybycie zapowiedział Minister Środowiska Pan Maciej Grabowski.

 

Dorota Jakuta

Prezes IGWP, Komisarz Targów

Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2015-02-13 10:03
wispawel12:
Pogotowie Wodociągowe
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2015-02-13 09:52
wispawel12:
Jak szybko zakupić armaturę naprawczą w razie awarii
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2013-12-23 13:22
rtvagd.net:
Porównaj ceny wody w Polsce
pozdrowienia :)
O mnie
pomiar-service
Blog Opomiarowanie Mediów