Wesołych świąt
 Oceń wpis
   

http://www.slowianin.eu/2014/12/wesoych-swiat.html 

Komentarze (0)
Chrześcijańskie Targi Biznesu
 Oceń wpis
   

 W dniach 19-21.06.2015 r. odbędą się Chrześcijańskie Targi Biznesu.

Chrześcijańscy przedsiębiorcy to największa grupa przedsiębiorców w Polsce. Targi mają na celu pokazanie, że jest ona silną i znaczącą grupą polskiego biznesu. To miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych i promowania własnej działalności, to możliwość udziału w ciekawych konferencjach, szkoleniach i warsztatach. 

Do udziału w targach zapraszamy przedsiębiorców wszystkich branż niezależnie od wielkości, kancelarie prawne, instytucje ochrony zdrowia, placówki edukacyjne, wydawnictwa, media, stowarzyszenia, fundacje, duszpasterstwa oraz ludzi wolnego zawodu. Zapraszamy wszystkich z rodzinami by pokazać jak ważną rolę w życiu przedsiębiorcy spełnia rodzina. 
 
To także czas na wiele atrakcji i koncertów. 
 
Na obecną chwili rozważamy trzy miejsca lokalizacji Targów, są to: Płock, Warszawa i Łódź . 
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Targach to prosimy o przesłanie do dnia 9.01.2014 r. na adres targi@wiarawbiznesie.pl  wstępnego zgłoszenia podając krótką informację o firmie, jej profil, adres i osobę do kontaktu oraz wielkość powierzchni wystawowej. Również będziemy wdzięczni za Państwa uwagi i sugestie. 
 
Ilość wystawców będzie miała zasadnicze znaczenie przy ustaleniu kosztów uczestnictwa
 
Wiadomość pochodzi od organizatora
Komentarze (0)
Podsumowanie i Szkolenie
 Oceń wpis
   

 11 grudnia w Toruniu odbyło się ostatnie tegoroczne szkolenie połączone z podsumowaniem działalności roku. Poznaliśmy również plany na kolejny rok.

Komentarze (0)
Podziękowanie za uczestnictwo w Kongresie Wodociągowców
 Oceń wpis
   

 Szanowni Państwo
 W imieniu Pani Prezes składam serdeczne podziękowania za Państwa udział w VI Kongresie Wodociągowców Polskich, który odbył się 28. października 2014r.
Zapraszam także na stronęww.igwp.org.pl/kongres gdzie dostępne są prezentacje Kongresowe oraz zdjęcia z wydarzenia.  Z poważaniem  Iwona Włodarek Asystentka Prezesa

Powyższe podziękowanie otrzymaliśmy po zakończonym Kongresie.  Podsumowano je następującymi słowami

Uczestnicy Kongresu przyjęli z zadowoleniem wysoką ocenę dokonań branży w minionym 25 leciu, wyrażoną miedzy innymi przez przedstawiciela Prezydenta Polski oraz przedstawicieli MŚ i Senatu RP.

Dynamiczny rozwój branży, powiązany z troską o środowisko naturalne, możliwy był dzięki wsparciu funduszy europejskich i krajowych. Był jednak przede wszystkim efektem determinacji, profesjonalizmu i oddania całego środowiska wodociągowego. Przed nami kolejne wyzwania cele nakreślone miedzy innymi w polityce państwa do roku 2020. Ich realizacja będzie tym łatwiejsza, im szybsze będą zmiany ważnych dla branży przepisów prawa. Uczestnicy Kongresu uznali za ważne dla środowiska wodociągowego następujące wnioski:

  • Przyszłość rozwiązań organizacyjnych i właścicielskich może być kształtowana jedynie na drodze dialogu branży z samorządami terytorialnymi i ich związkami.
  • Istnieje pilna potrzeba kompleksowych zmian przepisów prawnych, na podstawie których działają przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, a w szczególności przepisów ustawy zaopatrzeniowej, kodeksu cywilnego i ustawy o gospodarce komunalnej. Izba powinna kontynuować działania idące w kierunku wprowadzenia stosownych zmian legislacyjnych.
  • Należy podjąć prace nad przygotowaniem założeń nowelizacji rozporządzenia z dn. 28.06. 2006 roku w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Kongres zwraca się z wnioskiem do jego uczestników o zgłaszania propozycji i aktywny udział w pracach zespołu merytorycznego powołanego przez Izbę.
  • Kongres zobowiązuje Radę Izby do wystąpienia z inicjatywą zmian w stosowanych przepisach, w kierunku przywrócenia obowiązku przyłączenia nieruchomości do najbliższych sieci kanalizacji sanitarnej, w wyznaczonym decyzją administracyjną terminie.
Komentarze (0)
Nie korzystać z liczników ciepła? Nowa reklama TV
 Oceń wpis
   

 

Od kilku dni w reklamie telewizyjnej pojawia się Stanisław Tym który ma za zadanie zachęcać polaków do oszczędzania ciepła. Na uwagę zasługuje nie tylko czasem bardzo oryginalne pomieszczenie w którym realizuje się nagranie - jak choćby to z misiami na firankach - albo fakt, że aktor jest łysy ale zaangażowanie Ministerstwa Ochrony Środowiska w fakt oszczędności ciepła rozliczanego po równo dla wszystkich mieszkańców.

 

 

 

 Niestety jak widzimy w reklamie Stary Miś ma stary dobry grzejnik żeliwny. I dużą czuprynę włosów, które dodatkowo chroniły przed uciekaniem ciepła. Być może pralka Frania która stoi w pobliżu również miała za zadanie ocieplać otoczenie? A może odpływała z niej woda bezpośrednio do instalacji cieplnej? Absurd. Nowy Miś ma nowy grzejnik, może aluminiowy, ale na pewno nie ma na nim podzielnika ciepła ani tym bardziej ciepłomierza. 


W jaki sposób zatem Ministerstwo chce zachęcać do oszczędności?

 

Otwieraniem okna na krótko ale intensywnie.

Ale może lepiej by było gdyby na grzejniku znalazł się jakiś przyrząd pomiarowy, bo inaczej mogłaby to być zachęta do jego usunięcia.

 Poniżej omawiana reklama

 youtu.be/6F7JEa-2GcE

  

 

Komentarze (0)
Liczniki z modułem radiowym, korzyści
 Oceń wpis
   

 Korzyści dla mieszkańców z liczników zdalnych

Zdalny odczyt ułatwia administrację lokali w budynku wielomieszkaniowym. Przeczytajmy opinię użytkownika liczników odczytywanych zdalnie.

Kiedyś musiałem regularnie odczytywać stan licznika wody. Spisywałem na kartce licznik wody zimnej i licznik wody ciepłej. Zawsze podawano termin kiedy taką kartkę należy odnieść do Spółdzielni Mieszkaniowej. Potem otrzymywałem rozliczenie i otrzymywałem zwrot albo doliczali mi do czynszu dopłatę za zużycie wody.
Kiedy zamontowano klientowi zwykły licznik wody z nadajnikiem radiowym wówczas

Wodomierze mam zamontowane w łazience. Zabudowałem je sobie zdejmowalną pokrywą. Po zdjęciu pokrywy mam dostęp do liczników i innych rur instalacji wodnej i ściekowej przynależących do całego bloku. Nie jest to miły widok i regularnie przed zimą i na wiosnę pryskam ten kącik preparatem owadobójczym by mi jakieś cholerstwo nie przypełzło. Teraz nie muszę już często otwierać tej szafeczki gdyż nie muszę odczytywać danych z wodomierzy. Dostaję tylko informację o dopłacie lub nadpłacie. No i jeszcze muszę to pryskać by mi nie przyszły jakieś karaluchy.
Komentarze (0)
Wodomierz czy Przepływomierz kupić?
 Oceń wpis
   

 Dajemy rozwiązania, odpowiadamy na pytania, radzimy jak wybrać najlepiej.

 

Podstawowe pytanie jakie zadajesz sobie trafiając na tę stronę brzmi:

 

Wodomierz czy przepływomierz - który lepszy?

 

Tymczasem właściwa odpowiedź jest uzależniona od tego pytania:

 

Do przepływu czystej wody czy brudnej wody, ścieków?

Jeśli korzystać chcesz z licznika wody czystej wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wodomierz.

 

Jeśli chcesz zamontować licznik wody brudnej np. w rurociągu kanalizacyjnym, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie przepływomierza.

 

Jeśli np chcesz mierzyć przepływ gęstej cieczy, jeśli wykorzystać go chcesz na linii produkcyjnej, wówczas lepszy będzie przepływomierz. 

 

Oto rozwiązanie.

Wodomierz lepszy do pomiaru przepływu czystej wody, ciepłej bądź zimnej.

Przepływomierz lepszy do pomiaru brudnej wody, cieczy, oleju.

 

Masz pytanie? Zadaj je nam!

Komentarze (0)
Poradnik o Wodomierzach
 Oceń wpis
   

 Pierwszy w Polsce i prawdopodobnie po raz pierwszy w Europie Poradnik o Wodomierzach i Gospodarce Wodomierzowej został wydany przez Wydawnictwo Pomiar Serwis.

Autorami publikacji są specjaliści z branży opomiarowania mediów, którzy przelali swoją wiedzę na papier w przystępnej formie dla każdego czytelnika.

Komentarze (0)
Nasze Referencje
 Oceń wpis
   

 Dla zainteresowanych naszymi referencjami - odsyłamy do strony firmowej pomiar-service.pl/referencje.php

Komentarze (0)
Relacja z Targów w Bydgoszczy
 Oceń wpis
   

 XXII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2014 dobiegły końca. Przez trzy dni, od 20 do 22 maja, Bydgoszcz po raz kolejny stała się miejscem spotkania całej branży.


Targi WOD-KAN 2014 - bilans

W tegorocznej Wystawie wzięło udział 370 firm. 91 Wystawców przyjechało na Targi do Bydgoszczy po raz pierwszy. Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" gościła 60 firmy z zagranicy, w tym uczestników z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Chin, Słowacji, Włoch, Finlandii, Litwy, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych.

Podczas święta branży, jakim są Targi, wystawcy rywalizują także o nagrody GRAND PRIX , które są cennym trofeum pozwalającym na wyróżnienie wybranych produktów spośród innych, podobnych ofert.

Nagrody GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2014 otrzymały firmy:

ABB Sp. z o.o. za AquaMaster 3 - przepływomierz elektromagnetyczny,
WAVIN METALPLAST-BUK Sp. z o.o. za Biologiczną Oczyszczalnię Ścieków BioKem w technologii SBR dla zastosowań przydomowych,
DYNAMIK FILTR Nocoń i Wspólnicy Sp. J. za sitopiaskownik AUTOSEP DF MULTI SB/SP/KP

Tegoroczna wystawa przyniosła wiele nowości technicznych, na zdawałoby się nasyconym już rynku, co świadczy o stałej aktywności producentów i ich dążeniu do wprowadzaniu innowacji oraz modyfikacji istniejących rozwiązań. To wyraźny sygnał, że pomimo zawirowań ekonomicznych, branża przez cały czas rozwija się, a jej potencjał będzie potrzebować kolejnych inwestycji technicznych i technologicznych przez kolejne lata.

Targi WOD-KAN po raz kolejny udowodniły, że są wiodącą imprezą dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce i jedną z największych w Europie. Co roku wszyscy zainteresowani spotykają się w Bydgoszczy, aby w wyjątkowej atmosferze owocnie spędzić czas.


Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Najnowsze komentarze
2015-02-13 10:03
wispawel12:
Pogotowie Wodociągowe
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2015-02-13 09:52
wispawel12:
Jak szybko zakupić armaturę naprawczą w razie awarii
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2013-12-23 13:22
rtvagd.net:
Porównaj ceny wody w Polsce
pozdrowienia :)
O mnie
pomiar-service
Blog Opomiarowanie Mediów