Podwyżki cen wody
 Oceń wpis
   

 Komunikat przygotowany przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie dotyczący Ustawy Prawo wodne

 

Informujemy, że Sejm RP na 46 posiedzeniu w dniu 20 lipca 2017 roku, po uwzględnieniu poprawek Senatu, przyjął Prawo wodne. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku, za wyjątkiem przepisów wskazanych w art. 574.
Ustawa wprowadza kategorię opłat określonych jako opłaty za usługi wodne. W zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, obok istniejącej opłaty zmiennej (dotychczas tzw. ,,opłaty środowiskowej) wprowadza nowe opłaty stałe z tytułu korzystania z wód i odprowadzania ścieków do środowiska.

 

cały komunikat pod tym linkiem

Komentarze (0)
Zaproszenie na targi
 Oceń wpis
   

 Jest nam niezmiernie miło po raz kolejny  zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na tergorocznych, XXV Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017, które odbędą się w dniach 16-18 maja 2017 r w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

 

Jak co roku, jest to doskonałą okazja, aby w miłej, piknikowej atmosferze, podzękować Państwu za wybór naszego Przedsiębiorstwa i zaufanie, któym nas Państwo obdarzyli. Wyrażamy nadzeję, że zaszczycają nas Państwo swoją obecnością na naszym stoisku - Z39

Jednocześnie, gorąco zaachęcamy do udziału w organizowanym przez naszą firmę konkursie, w którym do wygrania będą upominki. Przy zaproszeniu znajdą Państwo załączony los, który po wypełnieniu należy wrzucić do skrzynki umieszczonej na naszym stoisku targowym.

Spotkajmy się na Targach!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Małgorzata Kuziemkowska, Krzysztof Kuziemkowski

 

Pełny tekst znajduje się tutaj

Komentarze (0)
Podsumowanie targów WODKAN 2016
 Oceń wpis
   

 

XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WODKAN zakończyły się 12 maja 2016 roku. Zanim pojawi się oficjalna informacja od organizatora Izby Gospodarczej Wodociagi Polskie podsumowująca całe wydarzenie pragniemy zaprezentować w obszernym materiale naszą obecność na Targach.

 

W targach bierzemy udział już po raz kolejny. Firma Pomiar Serwis zajmująca się doradztwem i dystrybucją urządzeń pomiarowych zajmuje poczesne miejsce w Polsce jako lider opomiarowania mediów, twórca jedynego aktualnego poradnika Informatora ABC Gospodarki Wodomierzowej oraz kontynuatora misji czasopisma POMIAR.

Dewiza firmy brzmi:

 

Opomiarowanie mediów 
to nasz wkład w środowisko i lepszą przyszłość


Dlatego rozpoznawani jesteśmy jako firma, która organizuje w całej Polsce szkolenia i konferencje tematyczne, których nie zabrakło również podczas targów - pierwsza konferencja prowadzona była przez nasz zespół.

 

Stoisko naszej firmy Pomiar Serwis sp. z o.o. mieściło się na świeżym powietrzu na zewnątrz obiektu i zajmowało całkiem dużą przestrzeń targową. Idealnie oddawało nasz cel:

strategiczne partnerstwo - budowanie długotrwałych stabilnych relacji z klientem,

gdyż najwięcej przestrzeni wykorzystaliśmy na przyjęcie naszych klientów i gości. Samym produktom oddaliśmy najmniej miejsca.

 

 

 

 

  

Przygotowaliśmy około 50 miejsc siedzących w naszym namiocie i terenie przylegającym. Zapewniliśmy socjalne zaplecze, potrawy z grilla, warzywne sałatki, świeże pieczywo na naturalnym zakwasie, owoce, napoje różnego rodzaju.

 

 

Największe zainteresowanie wzbudziły wśród gości, najnowsze produkty firmy Baylan w naszej ofercie, której jesteśmy jedynym dystrybutorem.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim naszym klientom, którzy nas odwiedzili. 

Dziękujemy wszystkim gościom zainteresowanym naszą firmą:

"Co tu macie w tym namiocie, bo tyle tu ludzi"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Być może ktoś jest w stanie zliczyć wszystkich gości na naszym stoisku, a może ktoś znajdzie swoją twarz na zdjęciu?

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Harmonogram Szkoleń na terenie Polski
 Oceń wpis
   

 

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE:

Kierunki rozwoju Przedsiębiorstw Wodociągowych 
i sposobów kontroli sieci i billingu 
w oparciu o nowoczesne urządzenia pomiarowe

 

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw sporemu zainteresowaniu organizowanymi przez naszą firmę oraz Wydawnictwo Pomiar Serwis szkoleniami z zakresu gospodarki wodomierzowej oraz systemów opomiarowania mediów, mamy przyjemność poinformować, iż planujemy zorganizowanie cyklu szkoleń o w/w tematyce.

 

Opis szkolenia:

Szkolenie trwa ok. 6 godzin i jest przeprowadzane przez osoby posiadające ponad 20-letnie doświadczenie w branży

Szkolenie jest skierowane do kadry kierowniczej i technicznej zarządzającej gospodarką wodomierzową, instalatorów, inkasentów oraz osób pracujących w działach obsługi klienta

Ukończenie szkolenia jest potwierdzone specjalnym certyfikatem


  


 

Forma szkolenia:

Teoretyczno - praktyczna w formie multimedialnej prezentacji, pozwalające na zapoznanie się                     z urządzeniami dostępnymi na naszym rynku.

 

Zakres omawianych tematów:

kierunki rozwoju Przedsiębiorstw Wodociągowych i sposobów kontroli sieci i billingów w oparciu o nowoczesne urządzenia pomiarowe

podział urządzeń pomiarowych stosowanych przez przedsiębiorstwa wodociągowe

klasy metrologiczne (dokładności) wodomierzy zgodnie z Dyrektywą MID i starymi przepisami 

metody ingerencji w liczniki i sposoby zabezpieczeń

przydatne przepisy i normy prawne

straty wody i sposoby ich ograniczania

nowoczesne systemy zdalnego odczytu

przydatne sposoby pomocy klientom Przedsiębiorstwa

inne zagadnienia, dostosowane do potrzeb i problemów Państwa Przedsiębiorstwa

 

Terminy i miejsca szkoleń Pomiar Serwis:

24.05.2016 Poznań

16.06.2016 Łódź

05.07.2016 Wrocław

25.08.2016 Szczecin

13.09.2016 Warszawa

06.10.2016 Kraków

15.11.2016 Rzeszów

08.12.2016 Kielce

10.01.2017 Białystok

07.02.2017 Katowice

09.03.2017 Gdańsk

 

 

Kontakt w sprawie szkolenia zapisy:

Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o zapisy/zapytania mailowo: szkolenia@pomiar-serwis.pl 

lub telefonicznie: 

512 372 733 lub 515 420 447.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy!

 
Komentarze (0)
Zaproszenie Pomiar Serwis na Targi WODKAN w Bydgoszczy
 Oceń wpis
   

 

Komentarze (0)
2 Forum Ochrony Środowiska w Warszawie
 Oceń wpis
   

 

Nasza firma, w celu ciągłego pogłębiania swojej wiedzy na temat branży wodno-kanalizacyjnej, miała okazję brać udział w II Forum Ochrony Środowiska, organizowanym przez Izbę Gospodarczą "Wodociągi Polskie", które odbyło się w Warszawie, w dniach 15-16 lutego 2016r.

 

 

 

Forum poruszało kluczową dla naszych czasów problematykę konieczności wdrażania rozwiązań zmierzających do racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi (w tym przede wszystkim wodą). Bardzo mocny nacisk w przeprowadzonych debatach kładziono na aspekty etyczne podejmowanych działań inwestycyjnych - aby nie kierować się wyłącznie aspektem ekonomicznym, ale także kwestią zapewnieniu środowisku należytej ochrony.

 

Udział w forum był niezwykle wzbogacającym doświadczeniem, a tematyka na nim poruszana bardzo podobna do działań i misji naszej firmy:

Pomiar Serwis: Opomiarowanie Mediów to nasz wkład w środowisko i lepszą przyszłość

Misja Wydawnictwa Pomiar Serwis

 

 


 

 

 

Więcej informacji na temat forum oraz obszerna fotorelacja jest dostępna na stronie

http://igwp.org.pl/index.php/relacja-ii-forum-ochrony-srodowiska

 
Komentarze (0)
XIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i
 Oceń wpis
   

 XIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2016 Bydgoszcz - 10-12.05.2016 rokOrganizator - Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie - zaprasza Państwa do udziału w  najważniejszej w Polsce Wystawie produktów i technologii branży wodociągowo kanalizacyjnej.

Bydgoskie Targi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarówno liczba producentów prezentujących swoje produkty, jak i powierzchnia wystawowa nie mają sobie równych wśród imprez branżowych w całej Europie środkowo-wschodniej. Co roku w Ekspozycji udział bierze niemal 400 wystawców i 10 000 zwiedzających  - specjalistów z branży: dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, przedstawicieli samorządów. To właśnie tutaj podpisywane są nowe kontrakty, wymieniane opinie i poglądy.

Branża wod-kan poszukuje ciągle nowych i doskonalszych produktów - przewiduje się, że w najbliższych latach inwestycje w sektorze wod-kan wyniosą ponad 10 mld złotych. Na to zapotrzebowanie odpowiadają producenci przedstawiający swoje technologie i urządzenia podczas Wystawy.

Targom towarzyszą dwa konkursy - za najciekawszą ekspozycję, oraz za najciekawsze rozwiązanie techniczne. Nagrodą jest Statuetka Grand Prix Targów WOD-KAN, która stanowi cenne trofeum, wyróżniające spośród innych, nagrodzony produkt. Co najważniejsze, laureaci zyskują prestiż i są bardziej rozpoznawalni w branży.

Dzięki wieloletniej tradycji Targi, stały się profesjonalną platformą dla specjalistów,  pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wodociągowo kanalizacyjnej i ochrony środowiska.

Tegoroczna Wystawa mieścić  się będzie w długo oczekiwanym, obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego w  Myślęcinku. To nowoczesna hala z częścią biurowo konferencyjną o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 16 tys. m2. Wystawcy otrzymali do dyspozycji w obiekcie prawie 11 tys. m2. W obiekcie znajdują się 4 sale konferencyjne, a największa z nich może pomieścić nawet 520 osób. Bezpośrednio przed budynkiem znajduje się 650 miejsc parkingowych, a także parkingi dla autobusów i samochodów ciężarowych.
Komentarze (0)
Zapraszamy na Targi WODKAN 2016 - nasze stoisko
 Oceń wpis
   

 Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska na Targach w Bydgoszczy.

 

Firma Pomiar Serwis będzie miała swoją ekspozycję na zewnątrz. Zapraszamy do naszego Pawilonu na poczęstunek  i spotkanie. Poniżej znajdziesz mapkę umiejscowienia naszego stoiska.

 

Pomiar Serwis jest autorem poradnika Informatora Gospodarki Wodomierzowej i wydawcą czasopisma POMIAR SERWIS, prowadzi Szkolenia i Konferencje w różnych częściach Polski oraz członkiem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie i dystrybutorem Wodomierzy, Ciepłomierzy, urządzeń do pomiaru Zdalnego Odczytu.

 

Tak było w zeszłym roku w Bydgoszczy.

 

 

 

Organizator - Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie oraz Wystawca Pomiar Serwis zaprasza Państwa w dniach 10-12.05.2016 roku  do Bydgoszczy. Tegoroczna impreza targowa odbędzie się w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego co znacznie poprawi komfort zarówno wystawców jak i zwiedzających. 

 

Wstęp dla zwiedzających na Targi WOD-KAN jest BEZPŁATNY!

 

 

 


 

 

Targi WOD-KAN są wystawą organizowaną z myślą o potrzebach gmin i ciągle rozwijającej się branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Tu ścierają się idee i praktyczne rozwiązania. Konferencjom towarzyszą dyskusje, spotkania biznesowe i towarzyskie. To ważne wydarzenie w życiu branży i przedsiębiorstw, których działalność odpowiada na zapotrzebowania sektora wodociągowo-kanalizacyjnego.

 

 

 1. Systemy i urządzenia służące uzdatnianiu wody.
 2. Systemy i urządzenia służące do oczyszczania ścieków.
 3. Urządzenia pomiarowe stacji, technika pomiarów, regulacji i analiz.
 4. Maszyny i urządzenia służące do budowy, naprawy i utrzymania sieci wod-kan.
 5. Pompy, mieszadła, armatura.
 6. Regeneracja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz studni głębinowych.  
 7. Rury, studnie i kształtki do budowy sieci wod-kan.
 8. Pojazdy specjalistyczne.
 9. Sprzęt zabezpieczający oraz ratowniczy.
 10. Programy komputerowe dla firm wod-kan w zakresie zarządzania ekonomicznego i infrastrukturą techniczną.
 11. Działalność wydawnicza, szkoleniowa i consultingowa.
 12. Działalność pozostała, gdzie indziej niesklasyfikowana.
Komentarze (0)
Podsumowanie targów WODKAN 2015
 Oceń wpis
   

 Ceremonii otwarcia XXIII Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji  dokonali Prezes IGWP Dorota Jakuta i Przewodniczący Rady Izby Tadeusz Rzepecki. Owocnie spędzonego czasu, Wystawcom i Gościom, życzyli również Prezydent Miasta Rafał Bruski, Przewodnicząca Senackiej Komisji Ochrony Środowiska Jadwiga Rotnicka, Wojewoda Kujawsko Pomorski Ewa Mes, Wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, Prezes KZGW Witold Sumisławski.


Podczas Targów odbywało się wiele konferencji, m. in. prezentacja pt. Opomiarowanie Mediów przeprowadzona przez firmę Pomiar Serwis.

Nagrody Grand Prix:

 • Seen Technologie Sp. z o.o. - Instalacja termicznej mineralizacji osadów ściekowych SGF 1000 (Z26)
 • KartGis Sp. z o. o., al. Jerozolimskie 81, 02-100 WarszawaKartMobile - mobilny system GIS (C98)
 • Hydro-Vacuum, ul. Droga Jeziorna 8 - Pompa zatapialna typu FZ do tłoczenia ścieków zawierających elementy ścierne i mineralne (B29)

Najciekawsze ekspozycje:

 • Hawle A6
 • Wavin - C22
 • Saint Gobain PAM B174

 


 

Plan Konferencji Targowych

 

WTOREK , 26 MAJA 2015r.

 

SALA I Hala B, 2 piętro

 

10.30-11.00 Sygnity - Efektywne zarządzanie majątkiem sieciowym w oparciu o Inteligentne Sieci Wodociągowe - przyszłość sektora

11.00-11.30 Esri - Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem wodno-kanalizacyjnym z wykorzystaniem Platformy GEOSECMA for ArcGIS

11.30-13.00 Uponor Infra - Retencja i sterowanie transportem ścieków w systemach kanalizacyjnych. Kanał retencyjny - efektywne rozwiązania w retencji ścieków deszczowych - studium przypadków

13.00-16.00 Abrys - Nowe technologie w branży wod-kan woda, ścieki, infrastruktura liniowa

Udział w konferencji jest bezpłatny formularz zgłoszeniowy on-line http://wodociagi-kanalizacja.abrys.pl/formularz-rejestracji-nowe-technologie-w-branzy-wod-kan/

 

SALA II Hala B, parter

12.00-12.30 Mitsubishi Electric - Nowoczesny system PreviSys do zaawansowanego sterowania procesami biologicznego oczyszczania ścieków

12.30-13.30 Pomiar Serwis - Opomiarowanie mediów

14.00-15.00 Femot - Pompy głębinowe - systemy wysokiej sprawności

15.00-15.30 Bentley Systems - Modelowanie sieci wodociągowej przy użyciu oprogramowania Bentley Systems

 

ŚRODA , 27 MAJA 2015r.

 

SALA I Hala B, 2 piętro

10.30-11.00 Esri - Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem wodno-kanalizacyjnym z wykorzystaniem Platformy GEOSECMA for ArcGIS

12.00-14.00 Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie - Plany bezpieczeństwa wody - sytuacja w kraju i w Europie

14.00-16.00 Uponor Infra - Producent materiałów budowlanych w procedurze zamówienia publicznego. Ochrona interesu ekonomicznego i prawnego producenta w procesie udzielania oraz realizacji zamówień publicznych na roboty budowlane.

 

SALA II Hala B, parter

10.30-11.00 Mitsubishi Electric - System membranowych bioreaktorów Mitsubishi

11.00-12.00 Navia - Oprogramowanie do zarządzania operacyjnego w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. Zarządzanie w każdym miesiącu, dniu i godzinie wieloma zadaniami i wielką ilością informacji (pochodzących z różnych źródeł danych) może być trudne dla Twojej organizacji, szczególnie jeśli trzeba podejmować szybkie decyzje lub tworzyć różne raporty. Aby opanować tę sytuację,firma potrzebuje innowacyjnego i skutecznego narzędzia do zarządzania operacyjnego. Navia jest najlepszym rozwiązaniem operacyjnym dla firm, które zarządzają infrastrukturą wodno-ściekowych. Przekonajcie się jak to działa w czasie naszego warsztatu. Zapraszamy!

12.00-12.30 Bentley Systems - Modelowanie sieci wodociągowej przy użyciu oprogramowania Bentley Systems

12.30-13.00 FU-WI - Innowacyjna technologia termicznej utylizacji osadów ściekowych metodą pirolizy. Zastosowanie niniejszej technologii pozwoli użytkownikowi na bezpośredni montaż w miejscu wytwarzania osadów oraz przetwarzanie osadów powstających na oczyszczalni ścieków dla celów energetycznych i wyeliminuje składowanie oraz konieczność transportu osadów do odległych miejsc zagospodarowania.

13.00-14.00 Femot - Pompy głębinowe - systemy wysokiej sprawności

14.00-14.30 Mitsubishi Electric - Wykorzystanie komputerowego modelu oczyszczalni ścieków w optymalizacji pracy Oczyszczalni Ścieków Klimzowiec

14.30-15.30 Sygnity - Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego na bazie sprawdzonych rozwiązań Sygnity - najważniejsze pytania i odpowiedzi

 

CZWARTEK , 28 MAJA 2015r.

 

SALA II Hala B, parter

12.00-12.30 Mitsubishi Electric - System membranowych bioreaktorów Mitsubishi

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Komentarze (0)
Jeszcze tylko kilka dni do targów WODKAN
 Oceń wpis
   

Zapraszamy na nasze stoisko !

Dla odwiedzających mamy poczęstunek, oraz pierwszy numer czasopisma Pomiar Serwis, w którym nawiązujemy do przedwojennego Pomiaru

 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 |
Najnowsze komentarze
2015-02-13 10:03
wispawel12:
Pogotowie Wodociągowe
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2015-02-13 09:52
wispawel12:
Jak szybko zakupić armaturę naprawczą w razie awarii
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2013-12-23 13:22
rtvagd.net:
Porównaj ceny wody w Polsce
pozdrowienia :)
O mnie
pomiar-service
Blog Opomiarowanie Mediów