Nie korzystać z liczników ciepła? Nowa reklama TV
 Oceń wpis
   

 

Od kilku dni w reklamie telewizyjnej pojawia się Stanisław Tym który ma za zadanie zachęcać polaków do oszczędzania ciepła. Na uwagę zasługuje nie tylko czasem bardzo oryginalne pomieszczenie w którym realizuje się nagranie - jak choćby to z misiami na firankach - albo fakt, że aktor jest łysy ale zaangażowanie Ministerstwa Ochrony Środowiska w fakt oszczędności ciepła rozliczanego po równo dla wszystkich mieszkańców.

 

 

 

 Niestety jak widzimy w reklamie Stary Miś ma stary dobry grzejnik żeliwny. I dużą czuprynę włosów, które dodatkowo chroniły przed uciekaniem ciepła. Być może pralka Frania która stoi w pobliżu również miała za zadanie ocieplać otoczenie? A może odpływała z niej woda bezpośrednio do instalacji cieplnej? Absurd. Nowy Miś ma nowy grzejnik, może aluminiowy, ale na pewno nie ma na nim podzielnika ciepła ani tym bardziej ciepłomierza. 


W jaki sposób zatem Ministerstwo chce zachęcać do oszczędności?

 

Otwieraniem okna na krótko ale intensywnie.

Ale może lepiej by było gdyby na grzejniku znalazł się jakiś przyrząd pomiarowy, bo inaczej mogłaby to być zachęta do jego usunięcia.

 Poniżej omawiana reklama

 youtu.be/6F7JEa-2GcE

  

 

Komentarze (0)
Liczniki z modułem radiowym, korzyści
 Oceń wpis
   

 Korzyści dla mieszkańców z liczników zdalnych

Zdalny odczyt ułatwia administrację lokali w budynku wielomieszkaniowym. Przeczytajmy opinię użytkownika liczników odczytywanych zdalnie.

Kiedyś musiałem regularnie odczytywać stan licznika wody. Spisywałem na kartce licznik wody zimnej i licznik wody ciepłej. Zawsze podawano termin kiedy taką kartkę należy odnieść do Spółdzielni Mieszkaniowej. Potem otrzymywałem rozliczenie i otrzymywałem zwrot albo doliczali mi do czynszu dopłatę za zużycie wody.
Kiedy zamontowano klientowi zwykły licznik wody z nadajnikiem radiowym wówczas

Wodomierze mam zamontowane w łazience. Zabudowałem je sobie zdejmowalną pokrywą. Po zdjęciu pokrywy mam dostęp do liczników i innych rur instalacji wodnej i ściekowej przynależących do całego bloku. Nie jest to miły widok i regularnie przed zimą i na wiosnę pryskam ten kącik preparatem owadobójczym by mi jakieś cholerstwo nie przypełzło. Teraz nie muszę już często otwierać tej szafeczki gdyż nie muszę odczytywać danych z wodomierzy. Dostaję tylko informację o dopłacie lub nadpłacie. No i jeszcze muszę to pryskać by mi nie przyszły jakieś karaluchy.
Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2015-02-13 10:03
wispawel12:
Pogotowie Wodociągowe
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2015-02-13 09:52
wispawel12:
Jak szybko zakupić armaturę naprawczą w razie awarii
Nie czekaj przyjmij pomocną dłoń! Uległeś wypadkowi?Doznałeś obrażeń?Nie czekaj zgłoś się[...]
2013-12-23 13:22
rtvagd.net:
Porównaj ceny wody w Polsce
pozdrowienia :)
O mnie
pomiar-service
Blog Opomiarowanie Mediów